Навчально-методичний відділ
Навчально-методичний відділ є структурним підрозділом Вищого професійного училища Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (м. Вінниця), який планує та організовує освітню, методичну діяльність, здійснює контроль за якістю та ефективністю освітнього процесу, а також веде облік та звітність з питань методичної роботи.
У своїй діяльності навчально-методичний відділ керується Конституцією України, Законом України «Про освіту», Законом України «Про фахову передвищу освіту», Законом України «Про професійну (професійно-технічну освіту», Кодексом цивільного захисту України, указами, розпорядженнями Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, наказами МОН України, МВС України, ДСНС України, іншими нормативно-правовими актами у сфері освітньої діяльності, Положенням про Вище професійне училище Львівського державного університету безпеки життєдіяльності (м. Вінниця), наказами і розпорядженнями ректора Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, начальника училища та цим Положенням.
Основні завдання:
- Планування та організація освітнього процесу з підготовки й підвищення кваліфікації кваліфікованих робітників та підготовки фахівців за освітньо-професійним ступенем «фаховий молодший бакалавр» денної і заочної форм навчання відповідно до вимог МОН України, МВС України, ДСНС України.
- Координація роботи навчальних відділень, циклової комісії та інших підрозділів училища щодо забезпечення освітнього процесу.
Розробка проєктів училищних нормативних, інструктивних та організаційно-методичних документів з питань планування та організації освітнього процесу, методичної роботи. - Планування та здійснення контролю за освітньою та методичною діяльністю педагогічних працівників.
- Аналіз та розробка заходів щодо створення належних умов для якісного засвоєння здобувачами освіти освітніх програм, набуття ними умінь та навичок, необхідних для успішного виконання службових обов’язків.
- Організація та проведення роботи щодо ліцензування, атестації, акредитації освітньо-професійних програм. Координація співпраці з іншими структурними підрозділами училища з цих питань.
- Підготовка необхідних матеріалів та участь у розробці освітньо-професійних, освітніх програм, робочих освітніх програм з робітничих професій та підготовки фахових молодших бакалаврів, запровадження їх в освітній процес.
- Вивчення стану та організація розробки складових (комплексів) навчально-методичного забезпечення освітнього процесу.
- Моніторинг професійної компетентності, надання допомоги педагогічним працівникам училища щодо підвищення їхньої кваліфікації.
- Створення сприятливих умов для самовдосконалення педагогів, розвитку творчої ініціативи.
- Забезпечення методичної підтримки щодо реалізації педагогічних ініціатив педагогічних працівників.
- Організація (підготовка) засідань педагогічної ради училища з питань освітнього процесу, методичної роботи педагогічних працівників.
- Підготовка, планування та організація підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників училища.
- Підготовка аналітичних матеріалів, узагальнення та впровадження в освітній процес передового досвіду роботи інших закладів освіти.
- Здійснення супроводу роботи та наповнюваність інформацією відповідного змісту Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО).
- Замовлення, виготовлення та видача здобувачам освіти училища документів про освіту державного зразка, учнівських та студентських квитків.
- Проведення профорієнтаційної роботи з випускниками закладів загальної середньої освіти.
- Дотримання персоналом навчально-методичного відділу вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці та пожежної безпеки під час освітнього процесу.
Положення про навчально-методичний відділ