Контраст
Шрифт

З Днем Державного герба України!

clock
19.02.2024 13:08

Сьогодні  в Україні відзначають День Державного Герба. 19 лютого 1992 року Верховною Радою України було затверджено тризуб як Малий герб України. Він визначений як головний елемент великого Державного Герба України.   

Тризуб був і залишається символом прагнень нашого народу до волі, незалежності та процвітання, символізуючи для українців в усьому світі нерозривний зв’язок із Батьківщиною.  Будьмо гідними нашої історії і тих завдань, які стоять перед Українською Державою сьогодні!

Варто пам'ятати:

    -Тризуб має тисячолітню історію. У давні часи це був знак князівського роду Рюриковичів – правителів Русі.

    - У часи Української Народної Республіки Тризуб затверджено державним гербом України, що підкреслює спадкоємність із попередніми періодами української історії.

    - У ХХ столітті Тризуб став символом боротьби українців за незалежність. Радянська тоталітарна система затаврувала його як «націоналістичний знак». Використання Тризубу в СРСР заборонялося, «винуватців» жорстко карали.

    - Відновивши незалежність у 1991 році та обравши Тризуб державним гербом, Україна продемонструвала наслідування традицій Української Народної Республіки.

    - Російська агресія в Криму і на сході України розпочалася із знищення Тризуба як маркера української ідентичності.

    - Тризуб об’єднує українських патріотів, які сьогодні захищають наш суверенітет і територіальну цілісність України.

Схожі матеріали
Прес-центр