Пам'ятаємо, переможемо: інтерактивний захід до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом

08.05.2024 13:08

Курсанти Вищого професійного училища ЛДУ БЖД (м. Вінниця) взяли участь у інформаційно-просвітницькому заході до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років (відзначається щорічно 8 травня).

Олексій Серветнік, співробітник Українського інституту національної пам'яті, спілкувався з молоддю щодо подій Другої світової війни, зокрема обговорювали питання щодо:

-          переосмислення складних історичних подій 1939-1945 років;

-          оцінки внеску різних народів у подолання фашистського режиму;

-          руйнування міфів, які країна-агресорка використовує у новітній російсько-українській війні.

Також майбутні рятувальники виготовляли маки – символ Дня пам’яті та перемоги над нацизмом. Майстер-клас для учасників заходу провела Ірина Єліна, очільниця Вінницької міської бібліотек для дітей та юнацтва.

Сьогодні Україна вперше відзначає День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

•          Для Європи 8 травня – точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними.