Майстер-клас з писанкарства

13.04.2023 17:07

Писанки, крапанки, драпанки, крашанки - все про традиційний розпис великодніх яєць дізнались курсантки І та ІІ курсів Вищого професійного училища ЛДУ БЖД (м.Вінниця)

Пад час майстер-класу у Обласному центрі народної творчості, дівчата мали нагоду дізнатись про:

- сакральні сенси кожного із елементів традиційної української писанки; -

- основні правила розписування;

-   як перетворити писанку на "живу" великодню листівку.

Також, під час етнографічної зустрічі, народна майстриня пані Наталія Шпак-Косаківська продемонструвала, як пишуться базові елементи саме подільської писанки і практично долучила до цього процесу майбутніх рятувальниць. Тож кожна із курсанток мала нагоду створити свій Великодній оберіг, а дехто із дівчат і не один.

Щасливі і наповнені майбутні берегині своїх родин повернулись у стіни Училища із новими знаннями і вміннями, котрими володіли наші пращури. Продовжуємо зберігати традиції