Дискусійні рецепти демократії від студентів-рятувальників

28.06.2023 10:52

В училищі пожежників-рятувальників (м. Вінниця) напередодні Дня Конституції відбулася цікава дискусійна гра “Рецепт демократії”. Перед студентами постало завдання створити демократичну країну.   Для цього юним державотворцям довелось з’ясувати що таке демократія та чи існують універсальні складові для її творення?

Разом із тренером-ведучим Олександром Булейком команди-учасниці пройшли наступні конкурсні етапи:

• Заснування держави (збір інгредієнтів, що притаманні державному управлінню);
  •  Побудова національної ідентичності (створення символіки - назви та прапора);
  •  Творення демократії (підбір складових демократичного суспільства);
  •  Боротьба із негативними чинниками (протидія загрозам).

В ігровому полі було створено три незалежні країни:

- ВДК (Вільна Демократична Країна)
- Єрихон
- Азов

Наші держави-учасниці зіштовхнулись із наступними випробуваннями:

Вільну Демократичну Країну  сколихнула недовіра народу до політиків. Прозорі вибори дозволили виправити ситуацію.
В Єрихоні державну рівновагу порушили антидемократичні політичні органи. Держава принесла спокій у свою країну за допомогою справедливого правосуддя та державного апарату.
Азову довелось вести боротьбу з  екстремістським рухом. Держава використовувала ліберальні чинники впливу, тому подолати екстремізм було непросто.

Усі гравці зійшлись на думці, що побудова демократичного суспільства - справа не з легких. Впевнені, що здобутий досвід спонукатиме молодь мати активну життєву позицію та долучатися до творення позитивних змін у суспільстві.