Лічильник

Історія училища-2

Історія училища:

Навчальний корпус

Історія Вінницького вищого професійного училища цивільного захисту розпочалась у 1972 році зі створення Вінницької республіканської школи – навчального загону з підготовки молодшого та середнього начальницького складу професійної пожежної охорони.

З 1980 по 1991 рік в училищі проводяться навчальні збори військовозобов’язаних запасу, початкова підготовка командирів відділень, бійців воєнізованої пожежної охорони, підвищення кваліфікації начальницького складу професійної пожежної охорони України та Молдови, підготовка спеціалістів пожежної справи за 11-місячною програмою з подальшим присвоєнням спеціального звання середнього начальницького складу.

У період з 1991 року, коли в Україні розпочався процес формування молодої самостійної держави, нова економічна та соціальна політика в першу чергу торкнулась державних служб. У зв’язку з інтенсивною воєнізацією пожежних частин на училище значно збільшилося навантаження з підготовки кваліфікованих працівників. Постійно вдосконалюються форми та методи навчання, ведеться робота з покращання навчально-матеріальної бази.

Відповідно до Указу Президента України «Про заходи щодо вдосконалення державного управління у сфері пожежної безпеки, захисту населення і території від надзвичайних ситуацій» та у зв’язку із реорганізацією структури Державної пожежної охорони в лютому 2003 року училище підпорядковується Міністерству України з питань надзвичайних ситуацій.

У 2004 році в училищі вперше проведено навчання військовослужбовців строкової служби та офіцерів військ Цивільної оборони України, які призначені на посади середнього та старшого начальницького складу МНС України.

У січні 2005 року, враховуючи велику потребу в підготовці кваліфікованих фахівців для підрозділів Оперативно-рятувальної служби та на виконання нормативно-правових актів Міністерства освіти і науки України, училище реорганізовано у Вінницьке вище професійне училище цивільного захисту. Зміна статусу навчального закладу та його перехід на 3-й атестаційний рівень уже сьогодні дозволяє готувати для системи ДСУ з НС складні та інтегровані робітничі професії.

У навчальному закладі щороку проходять підготовку близько 1500 чоловік.

Основним підрозділом в училищі є навчально-методичний відділ, який включає у себе чотири цикли та циклові комісії.

Для організації та проведення навчально-виховного процесу  створена необхідна матеріальна база, в яку входять: навчальний корпус iз  28 навчальними кабінетами, 3 лабораторіями та лекційним залом, що обладнані необхідними технічними засобами  навчання й дидактичними  матеріалами,  гуртожиток  на 400 чол., 4-поверхова   навчальна  пожежно-рятувальна  частина на 6 виїздiв,   4-поверхова навчальна пожежна башта з теплодимокамерою, стадiон, спортивний майданчик, стройовий плац, вогнева смуга психологічної підготовки. Для навчання рятувальників  виготовлені та встановлені тренувальні макети і пристрої з відпрацювання дій щодо розтину елементів будівельних конструкцій та рятування потерпілих при ДТП і з підземних технологічних комунікацій.

В училищі створені необхідні умови для підвищення фізичної підготовки постійного та змінного складу. Для цього тут працюють сучасний критий спортивний комплекс на чотири доріжки з навчальною баштою для занять зі спеціальної фізичної підготовки, гімнастичний комплекс і майданчик для гри у волейбол та міні-футбол. До послуг слухачів - спортивний та тренажерний зали, діє релаксаційно-оздоровчий комплекс.

У навчальному закладі працює бібліотека з читальним залом. Фонд навчальної і навчально-методичної літератури складає понад 12 тисяч примірників.

Для підготовки методичної документації, навчально-методичних посібників, рекомендацій, вивчення та впровадження в навчально-виховний процес новітніх технологій професійно-технічних навчальних закладів системи ДСУ з НС створено навчально-методичний сектор.

За час свого існування училище здобуло заслужений авторитет: в його стінах підготовлено більше 35 тисяч працівників з двадцяти категорій (спеціальностей).


Новини училища YouTube Бібл училища схема проїзду тест ДКР тести ОСЦЗ антикор. Вінтест Документи Звіт нач
ДСНС МОН
ЛДУ БЖД
ліцей бібл ліцею НУЦЗУ ЄДУ інфо НАЗК Цікаво Медична підготовка
Розробник: Давидюк В.П. 2016